Przegląd strategii marketingowej B2B – przenieś dział sprzedaży do on-line

Przegląd strategii marketingowej B2B – przenieś dział sprzedaży do on-line
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Przeczytanie artykułu zajmie Ci: 7 minut

Do tej pory wiele z działań marketingu i sprzedaży B2B koncentrowała się na kontaktach bezpośrednich czy udziale w konferencjach. Codzienność pracy obszarów marketingu, charakteryzowała się tym, że często nie wystarczało czasu na aktualizację strony internetowej o wartościowe materiały czy rozwój strategii treści. Dzisiejsza sytuacja daje niepowtarzalną możliwość przeglądu komunikacji na stronie i podniesienia atrakcyjności prezentacji oferty firmy.

Jest to także dobry czas na to, aby zrobić przegląd kampanii marketingowych i wyciągnięcie z nich wniosków. Przegląd kampanii i działań na pewno wykaże konieczność zaktualizowania wielu materiałów opracowanych w przeszłości.

W obecnej sytuacji uzyskujemy możliwość lepszego dopracowania komunikacji firmy w Internecie, a także stworzenia odpowiedniej strategii promocji, przenoszącej sprzedaż B2B do online.

Obszary, w których możemy udzielić wsparcia:

  • Treści na stronie www – Zapewnienie, że strona internetowa zawiera treści dopasowane do grup odbiorców oraz czytelną komunikację oferty i tego co firma dostarcza klientom.
  • Konwersja ruchu na stronie www na leady  – opracowanie ścieżek konwersji osób odwiedzających stronę internetową na leady - opracowanie call to action, landing page i materiałów jak ebook pozyskujących kontakty
  • Wykorzystanie posiadanych już danych klientów  – wznowienie komunikacji marketingowej do osób, które wcześniej kontaktowały się z firmą, sprzedaż prowadziła z nimi rozmowy jednak nie zostały one dokończone w wyniku braku czasu lub zostawiały dane w newsletterach. Ocieplenie kontaktów.
  • Content marketing  – opracowanie strategii treści, budowa eksperckiej wiedzy firmy na stronie www, opracowanie pomysłów na wpisy blogowe, materiały premium content (ebook, raport, checklista) oraz działania związane z mailingami do klientów.
  • SEO  – Sprawdzenie bieżących wyników strony w rankingach wyszukiwania Google. Przeprowadzanie optymalizacji strony internetowej w celu zwiększenia widoczności strony w wynikach wyszukiwania i jakości pozyskiwanego ruchu.
  • Materiały marketingowe  – Przygotowanie prezentacji, broszur i innych materiałów marketingowych.
  • Wykorzystanie Social Media  – zwiększenie zaangażowania potencjalnych klientów z social media, publikacja nowych case studies, raportów, ebooków. Zwiększenie ilości prowadzonych webinarów.
  • Zwiększenie efektywności kampanii reklamowych  – pomiar efektywności konwersji działań reklamowych (Facebook – Google Ads) na konkretne dane kontaktowe potencjalnych klientów (leady)
  • Video  – stworzenie strategii wykorzystania video do komunikacji marketingowej. Połączenie video ze strategią treści.
  • Budowa sprzedaży z wykorzystaniem video   – komunikacja z potencjalnymi klientami za pomocą video wysyłanego mailem i wiadomościami social media.

Zwiększenie skupienia na działaniach związanych z przeniesieniem sprzedaży B2B do online, może pomóc stworzyć strategię marketingową, która da możliwość wybicia się ponad konkurencję, gdyż wiele z firm nie podejmie zdecydowanych działań w tym zakresie.

Postawienie na wzmocnienie komunikacji i działań on-line, trwale zbuduje przewagę konkurencyjną i ugruntuje pozycję firmy.

Podziel się z nami swoją opinią

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznesowe wsparcie dla Twojej Firmy. Dostarczamy szeroki zakres usług marketingowych.

Kontakt

BusinessWeb
Pileckiego 104/25, Warszawa
Godziny Pracy:
Pon-Pt 8-17
Tel: 690 665 194