Czy Twoja Firma stawia na widoczność lokalną?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Przeczytanie artykułu zajmie Ci: 3 minut

Bądź bardziej widoczny dla klientów szukających firm w Twojej okolicy.

Zwiększenie widoczności w Internecie to nowa usługa BusinessWeb, skoncentrowana na tym aby pomóc Twojej firmie zdobyć jak najwięcej lokalnych klientów i zwiększyć Twoją lokalną widoczność.

Kiedy Twoja Firma jest Widoczna lokalnie?

Kiedy w obszarze geograficznym w którym działa Twoja firma jesteś znany ze swoich usług. Usługa buduje Twoją widoczność w Internecie wśród klientów szukających firm o podobnych do Twojej usług.

Klienci szukają lokalnych firm, ponieważ interesuje ich otrzymanie usług w konkretnym miejscu – dzielnicy, mieście czy regionie. Jak często klienci szukają lokalnych firm?

 88% użytkowników szuka lokalnych firm w wyszukiwarce Google

 26% użytkowników Google szuka informacji o lokalizacji firm

 27% użytkowników wybierających firmę wśród lokalnej konkurencji zwraca uwagę na odległość

I właśnie odległość jest krytyczna dla sukcesu lokalnej firmy w zakresie marketingu internetowego. Dlaczego? Ponieważ dużo klientów chce mieć firmę blisko, w pierwszej kolejności kierujemy działania marketingowe do klientów najbliższej okolicy i tych, którzy szukają usług w danej okolicy. Poświęcamy środki na działania marketingowe w pierwszej kolejności do klientów, którzy z największym prawdopodobieństwem trafią do Twojej firmy.

Lokalność firmy– często niedoceniany walor marketingowy

Lokalność działań marketingowych jest często niedoceniana przez działające na rynku lokalnym firmy. Kluczowym błędem jest  rozproszenie działań  na zbyt dużym obszarze geograficznym, nie koncentrując się w pierwszej kolejności na pozyskaniu klientów z najbliższej okolicy i tych szukających usług w miejscu działania Twojej firmy.

Jaki jest potencjał lokalnego działania firmy? Biorąc przykład warszawskiego Ursynowa, średnio w ciągu miesiąca klienci często szukają usług podając nazwę dzielnicy :

 • Kawiarnia Ursynów – 1 300
 • Restauracja Ursynów – 2 400
 • Serwis rowerowy Ursynów – 590
 • Fryzjer Ursynów – 1 900

Stosując działania zwiększania widoczności firmy w Internecie w pierwszej kolejności koncentrujesz się na pozyskiwaniu klientów, którzy szukają usług w miejscu działania Twojej firmy. Niekoniecznie muszą w nim mieszkać, ale szukają usług w Twojej lokalizacji. Dzięki zastosowaniu szerokiego zakresu wsparcia marketingowego i zapewniania spójności wzajemnych działań, Twoja firma staje się bardziej znana potencjalnym Klientom. Widzą ją bowiem w wielu miejscach w Internecie, od reklamy w Google, po pozytywne recenzje na mapach Google czy reklamowany post na Facebooku.

Jaki zakres działań zawiera wsparcie Businessweb w zakresie budowy widoczności lokalnej firmy?

Usługa zwiększania widoczności w Internecie zwiększa Twoją lokalną widoczność w sposób dostosowany do charakteru Twojej firmy. Bierzemy też pod uwagę to, co obecnie robisz w zakresie marketingu internetowego, usprawniając miejsca potrzebujące uwagi i budując rozwiązania, których brakuje. Usługa to wsparcie w  7 obszarach działań lokalnego marketingu internetowego:

 • Wysoka widoczność w wyszukiwarce Google – osiągana poprzez działania SEO i pozycjonowanie stron
 • Widoczność na mapach Google – osiągana dzięki pozycjonowaniu lokalnemu
 • Widoczność w recenzjach Google oraz Facebook – zapewniona dzięki wsparciu w zakresie metodyk angażowania klientów w pozostawianie komentarzy
 • Widoczność na Facebooku i w reklamie Facebook – dostarczana w zakresie strategii prowadzenia social media oraz reklamy Facebook/Instagram
 • Widoczność w Reklamie Google – osiągana dzięki precyzyjnym kampaniom reklamowym kierowanym do klientów szukających usług firmy w okolicy
 • Widoczność oferty na Twojej stronie WWW – dostarczana dzięki dopracowaniu tekstów Twojej oferty pod kątem sprzedażowym i skutecznego zaprezentowania Twoich usług
 • Widoczność oferty dla klientów, którzy już odwiedzili Twoją stronę  – dzięki reklamie remarketingowej Google i Facebook

Naturalną konsekwencją połączenia działań reklamowych w jedną spójną całość jest zwiększenie skuteczności pozyskiwania klientów, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztu pozyskania nowego klienta.

Ponieważ wiele firm wykorzystuje jedynie fragmenty działań w zakresie budowy lokalnej widoczności, zastosowanie usługi zwiększenia widoczności lokalnej daje duże możliwości wyróżnienia się od konkurencji i budowy lokalnej dominacji firmy.

Skorzystaj z darmowej konsultacji Businessweb w zakresie budowy lokalnej widoczności Twojej firmy. Kliknij w banner poniżej w umów się na bezpłatną konsultację. Twoja konkurencja nadal działa zbyt wybiórczo lub wcale. Wykorzystaj tą sytuację dla sukcesu własnej firmy.

Przeczytaj również o

Pozyskiwanie leadów
leady marketingowe
Hubspot CRM
Inbound Marketing
Tworzenie oferty handlowej
system CRM co to jest?
Buyer persona
Call To Action
Landing page jak zrobić?
Kanały marketingowe

Podziel się z nami swoją opinią

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznesowe wsparcie dla Twojej Firmy. Dostarczamy szeroki zakres usług marketingowych.

Kontakt

BusinessWeb
Pileckiego 104/25, Warszawa
Godziny Pracy:
Pon-Pt 8-17
Tel: 690 665 194